Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Rawiczu wzbogaciła swój tabor o drugi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Rawiczu wzbogaciła swój tabor o drugi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W tym roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rawiczu mieli przyjemność powitać w swoim taborze drugi nowy pojazd specjalistyczny. Tym razem jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy, model MAN TGM 18.320, który jest kolejnym nabytkiem jednostki.

Samochód ten został wyposażony w wiele niezbędnych elementów, które znacznie ułatwią pracę strażakom podczas interwencji. Na jego pokładzie znajduje się zbiornik na wodę o imponującej pojemności 3000 litrów, dodatkowo do dyspozycji strażaków jest zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. W skład wyposażenia wchodzi również autopompa typu A16/8-2,5/40, linię szybkiego natarcia oraz działko wodno-pianowe.

Poza tym, pojazd ten posiada na swoim wyposażeniu wyciągarkę oraz maszt oświetleniowy, co z pewnością okaże się nieocenione podczas działań w trudnych warunkach terenowych i nocnych. Oczywiście, nie mogło zabraknąć także sprzętu niezbędnego strażakom podczas różnego rodzaju zdarzeń.

Nowy samochód został nabyty dzięki realizacji projektu DROGI-V. Warto przypomnieć, że jest to już druga nowa jednostka wprowadzona do taboru Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w tym roku. W październiku bowiem, strażacy otrzymali ciężki samochód Scania P370 typu GCBA 5/32 do ich dyspozycji na polu bitwy.