Kluby żużlowe z Leszna i Rawicza nie otrzymały licencji – problem dotyka również inne drużyny

Kluby żużlowe z Leszna i Rawicza nie otrzymały licencji – problem dotyka również inne drużyny

Do składanki klubów żużlowych, które nie otrzymały licencji od Zespołu do spraw Licencji działającego pod egidą Polskiego Związku Motorowego, dołączyły ekipy z Leszna i Rawicza. Bez tego dokumentu, kluby te nie mogą brać udziału w zawodach ligowych, co stanowi istotny problem dla ich funkcjonowania.

W Ekstralidze żużlowej na podobne trudności natknęła się Stal Gorzów. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną jest identyczna jak w przypadku wspomnianych wcześniej drużyn – brak opłacenia kary za niedostateczną ilość młodych zawodników, którzy zdaliby egzamin licencyjny w danym okresie. Jest to sytuacja wręcz groteskowa, gdyż wszystkie te kluby są znane z przeprowadzania szkoleń dla młodzieży. W ten sam sposób potraktowano pierwszoligową Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Warto zauważyć, że decyzję o odmowie przyznania licencji podjęto również wobec dwóch ekip z Krajowej Ligi Żużlowej – lokomotywom z Rawicza i Opola.

Zespół Fogo Unia Leszno zareagował na ten fakt szybkim wniesieniem odwołania od decyzji do Prezydium ZG PZM. Klub korzysta w ten sposób ze swojego prawa do odwołania. Ponadto, Trybunał Polskiego Związku Motorowego ma jeszcze podjąć decyzję w sprawie kar nałożonych na kluby za brak odpowiedniego szkolenia młodzieży.