Sytuacja kryzysowa w Trzeboszu: Gwałtowne opady deszczu powodują poważne podtopienia

Sytuacja kryzysowa w Trzeboszu: Gwałtowne opady deszczu powodują poważne podtopienia

Trzebosz, mała miejscowość w Polsce, znów zmaga się z problemami powodziowymi spowodowanymi intensywnymi opadami deszczu. Tym razem sytuacja jest bardziej alarmująca niż pod koniec ostatniego roku. Woda spływająca z przyległych pól pokryła lokalne boisko sportowe, przedarła się na główną arterię komunikacyjną i opanowała niektóre prywatne posiadłości.

Młodszy kapitan Roman Sidor z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu opisuje wielkość zalanych terenów jako ogromną. Ze względu na skomplikowaną sytuację trudno jest dokładnie określić pełny zakres zniszczeń. Na miejscu są obecnie uruchomione pompy pływające i szlamowe, a także pompowanie o wysokiej wydajności. Prace prowadzone są w celu usunięcia wody z boiska i obszarów wokół zalewanych nieruchomości, następnie jest ona kierowana do pobliskiego stawu, skąd ma szansę odpłynąć do rowu.

W międzyczasie, mieszkańcy gminy Bojanowo otrzymali wiadomości SMS z ostrzeżeniem o trwającej akcji ratowniczej. Komunikat był jednoznaczny: „W związku z działaniami ratowniczymi prowadzonymi w miejscowości Trzebosz, ze względu na podtopienie, droga do odwołania zostaje zamknięta. Przy wjeździe od strony Gołaszyna i Czechnowa patrole policyjne będą kierować na objazdy”. Ta sama informacja została również udostępniona na platformach społecznościowych gminy, zapewniając pełne pokrycie informacyjne dla lokalnej społeczności.