Protest rolników powiatu rawickiego z 9 lutego: ciągniki na trasie demonstracji

Protest rolników powiatu rawickiego z 9 lutego: ciągniki na trasie demonstracji

Spodziewany jest protest rolników w reakcji na kryzysową sytuację w rolnictwie, który planowany jest na 9 lutego od godziny 10:00; informację tę przekazali członkowie Rady Powiatowej Wspólnoty Interesu Rolniczego (WIR) w Rawiczu. Rynek w Sarnowie został wyznaczony jako miejsce spotkania dla protestujących. Demonstracja ma postać konwoju traktorów, który przejedzie trasą Rawicz – Masłowo – rondo Załęcze, gdzie zakończy się oficjalna część protestu.

Rada Powiatowa WIR apeluje do uczestników protestu o umieszczenie trójkątów ostrzegawczych na pojazdach. Gwarantuje również bezpieczeństwo, podkreślając, że przejazd jest koordynowany i zatwierdzony przez Komendę Powiatową Policji w Rawiczu.

Komendant powiatowy policji, asystent sztabowy Beata Jarczewska, ostrzega o możliwych perturbacjach w ruchu drogowym. Zapewnia jednak, że policja będzie monitorować sytuację i organizować objazdy jeśli to konieczne. Miejscem zgromadzenia będzie Sarnów, skąd kolona traktorów wyruszy „starą 36-stką” przez Rawicz i Masłowo do Załęcza, gdzie oficjalnie zakończy się protest. Jarczewska dodaje jednak, że niektórzy uczestnicy mogą wracać tą samą trasą, co może dalej utrudniać ruch drogowy.

Jarczewska potwierdza, że odbyło się już spotkanie poświęcone protestowi rolników. Policja apeluje do protestujących o zgodne z przepisami postępowanie na drogach oraz przestrzeganie wszystkich innych obowiązujących praw.