Maria Misiek, długoletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szkaradowie, przechodzi na emeryturę

Maria Misiek, długoletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Szkaradowie, przechodzi na emeryturę

Maria Misiek z Szkaradowa, która przez trzy dekady była integralną częścią lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, zdecydowała się na zasłużony odpoczynek. Po dziesięciu latach kierowania działaniami organizacji, 77-letnia Maria postanowiła przekazać ster młodszemu pokoleniu i zakończyć swoją działalność społeczną.

Z dniem 1 stycznia 2024 roku, Koło Gospodyń Wiejskich w Szkaradowie powitało nową liderkę – Marlenę Żyto. To właśnie jej Maria Misiek przekazała dowodzenie, kończąc swoją wieloletnią służbę. Pani Maria jest postacią szanowaną w Szkaradowie, a jej wkład w rozwój społeczności wiejskiej i funkcjonowanie Koła Gospodyń Wiejskich jest nieoceniony. Członkinie koła zdecydowały się wyrazić swoje wdzięczność dla byłej przewodniczącej i przygotowały dla niej niespodziankę podczas ostatniej imprezy z okazji Dnia Kobiet.

Podczas tego wydarzenia, pani Maria podsumowała swój 30-letni okres aktywności w Kołu Gospodyń Wiejskich. Przez 4 lata, począwszy od 2010 roku, była skarbnikiem organizacji. W 2014 roku przejęła rolę przewodniczącej po zmarłej Marii Antkowiak. Dodatkowo zajął się zarządzaniem wypożyczalnią obrusów i zastawy stołowej działającą w ramach KGW w Szkaradowie. Prywatnie, Maria wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne.