Wieloletnie starania o pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Bojanowie nadal trwają

Wieloletnie starania o pełnowymiarowe boisko piłkarskie w Bojanowie nadal trwają

Od długiego czasu padają głosy o niezbędności powstania pełnowymiarowego boiska piłkarskiego na terenie Bojanowa. Przez lata trwały przygotowania do tego projektu, szczególnie teraz, gdy Klub Piłkarski Ruch Bojanowo awansował do klasy okręgowej, a gra na obecnym niewystarczającym obiekcie staje się coraz większym problemem. Niestety, pomimo starań ze strony zarządu TS Ruch Bojanowo, władz Gminnego Centrum Kultury Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz samych władz gminy, dopiero w ostatnim roku udało się uzyskać licencję umożliwiającą TS Ruch uczestnictwo w rozgrywkach klasy okręgowej na Stadionie Miejskim w Bojanowie w sezonie 2023/2024.

Niedługo po zdobyciu licencji, gmina Bojanowo starała się o wsparcie finansowe dla projektu budowy pełnowymiarowego boiska za pośrednictwem rządowego programu Polski Ład. Wniosek obejmował kwotę 4 mln 802 tys. zł przeznaczoną na realizację tej inwestycji.

Mimo tych wysiłków, gmina nie otrzymała dofinansowania. Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa, zapewniał jednak, że nie ma zamiaru poddawać się. Wskazywał na to, że pomocne mogą okazać się wsparcie ze strony powstałej „koalicji wsparcia” dla projektu, w której skład wchodzą między innymi minister Marlena Maląg, minister Kamil Bortniczuk, parlamentarzyści z naszego okręgu, władze WZPN oraz liczni mieszkańcy gminy, którzy poprzez ankietę internetową wyrazili poparcie dla planowanej inwestycji.

Zarząd TS Ruch Bojanowo również przyczynił się do promocji projektu budowy pełnowymiarowego boiska, będąc inicjatorem wspomnianej ankiety. Tak duże zaangażowanie społeczności daje nadzieję na przyszłość i motywuje do poszukiwania nowych źródeł finansowania tego zadania. Jak mówił we wrześniu 2023 roku burmistrz Dubiel: „Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie pojawią się nowe konkursy na infrastrukturę sportową i wspólnie uda nam się zrealizować marzenie wielu młodych ludzi o nowym boisku w Bojanowie”.