Rekonstrukcja przyszkolnego boiska przez firmę z Rawicza

Rekonstrukcja przyszkolnego boiska przez firmę z Rawicza

Znana firma z Rawicza ma na celu przeprowadzić gruntowną renowację przyszkolnego boiska, planując zainwestować w ten projekt kwotę 1 miliona 390 tysięcy złotych. Działania te mają na celu zasadniczą transformację obiektu sportowego.

Prace nad odnowieniem boiska obejmują budowę nowego terenu do gry o wymiarach 80 x 42 metrów. Część charakterystyczną tej inwestycji będzie nawierzchnia wykonana ze sztucznej trawy. Dodatkowo, planowane jest ustawienie ogrodzenia wokół całego boiska oraz instalacja nowoczesnego systemu oświetlenia. W projekcie uwzględnione są również ławki dla zawodników i widzów. Jak podkreśla Paweł Szybaj, nowo wyremontowane boisko ma służyć jako miejsce treningowe nie tylko dla uczniów, ale także seniorów oraz zawodników klubu piłkarskiego Rawia.

Szybaj zaznacza jednak, że ambicje samorządu sięgają dalej. Rozważany jest pomysł utworzenia pełnowymiarowego boiska meczowego, wyposażonego w szatnie i trybuny w pobliżu stadionu w Sarnowie, który byłby według niego idealnym miejscem dla takiej inwestycji. Realizacja tego zadania będzie zależeć od zdolności samorządu do pozyskania dodatkowych środków finansowych z zewnętrznych źródeł.