Ogień w firmie recyklingowej w Rawiczu: dramatyczna noc, ogromne siły straży pożarnej na miejscu

Ogień w firmie recyklingowej w Rawiczu: dramatyczna noc, ogromne siły straży pożarnej na miejscu

Późną nocą pomiędzy środą a czwartkiem wybuchł gwałtowny pożar na terenie przedsiębiorstwa specjalizującego się w przetwarzaniu odpadów, które mieści się przy ulicy Armii Krajowej w Rawiczu.

Informacje o tym niebezpiecznym zdarzeniu są przekazywane przez dyżurnego strażaka z Wielkopolski. Alarm o pożarze gromadzenia odpadów wpłynął do służb około godziny 1 rano w czwartek. Wydarzenie to wymagało natychmiastowego i ogromnego zaangażowania – aż 48 jednostek straży pożarnej udało się na miejsce, licząc łącznie 150 strażaków. Płomienie rozprzestrzeniły się na powierzchnię przekraczającą 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Niemniej jednak, sytuacja została już opanowana. Na szczęście, nie ma informacji o jakichkolwiek poszkodowanych. Aktualnie strażacy skupiają się na dogaszaniu szalejącego jeszcze wcześniej ognia. Przewiduje się, że może to zająć sporo czasu. Na miejscu nadal pracuje 30 jednostek straży pożarnej.

Apel do społeczności Rawicza od burmistrza Grzegorza Kubika

Z powodu olbrzymiego pożaru, miasto jest silnie zakryte dymem. W związku z tym, burmistrz Rawicza – Grzegorz Kubik – apeluje do mieszkańców o zamknięcie okien w swoich domach, aby uniknąć wdychania szkodliwych substancji.