Pies rasy owczarek niemiecki ugryzł 7-letnią dziewczynkę na rawickim poligonie

Pies rasy owczarek niemiecki ugryzł 7-letnią dziewczynkę na rawickim poligonie

Na terenie placu zabaw, który znajduje się w obrębie rawickiego poligonu, doszło do nieprzyjemnego incydentu. Podczas zabawy, 7-letnia dziewczynka została zaatakowana przez psa rasy owczarek niemiecki. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w czwartek, dokładnie 9 maja 2024 roku.

Sierżant sztabowy Hubert Woźny z lokalnej komendy policji przekazywał szczegóły zdarzenia. Wyjaśnił, że dziewięcioletnie dziecko, które było pod opieką matki, zostało ugryzione przez owczarka niemieckiego. Pies był prowadzony na smyczy przez swoją właścicielkę w czasie incydentu.

Zgłoszenie o zdarzeniu trafiło do rawickiej komisariatu, gdzie przeanalizowano obrażenia 7-latki. Jak się okazało, były one na tyle niewielkie, że nie było konieczności hospitalizacji dziewczynki. Dodatkowo ujawniono, że pies był regularnie szczepiony i posiadał aktualne dokumenty potwierdzające to.

Policja obecnie prowadzi dochodzenie w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Sierżant sztabowy Hubert Woźny informuje, że są prowadzone czynności mające na celu wyjaśnienie, czy w tym przypadku można mówić o czynie zabronionym.