Spacer śladami historii

Spacer śladami historii

Bardzo interesujące miasto Rawicz należy do województwa wielkopolskiego. Cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Charakteryzuje się aktywnymi mieszkańcami, którzy dbają o historyczne bogactwo gminy. Władze miejscowości dokładają wszelkich starań aby zainteresować swoich mieszkańców do poznania dokładniejszej historii miasta, w którym mieszkają. Właśnie dlatego kilka dni temu odbył się wyjątkowy spacer, któremu przewodniczył Kustosz Muzeum Ziemi Rawickiej.

Śladami historii wybitnych osób

Hasłem przewodnim zorganizowanego przez Muzeum Ziemi Rawickiej spaceru było hasło: „Poznajemy patronów rawickich ulic”. To świetna inicjatywa, która miała na celu przybliżenie ważnych dla miejscowości osób. Często bowiem zdarza się, że będąc mieszkańcem danego miasta, nie mamy zielonego pojęcia skąd właściwie wzięły się nazwy jego ulic. Taka propozycja była więc fantastyczną okazją zarówno dla dużych, jak i trochę mniejszych do poznania kilku istotnych postaci z życia Rawicza. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Początek spaceru miał miejsce o godzinie 10. Przewodniczył mu Pan Witold Giejdasz piastujący stanowisko Kustosza w Muzeum Ziemi Rawskiej. Całe wydarzenie trwało blisko dwie godziny, podczas których uczestnicy uzyskali szereg ciekawych informacji.

Ciekawa inicjatywa dla wszystkich

Poznawanie historii miasta w aktywny sposób to rozwiązanie oferowane przez niewiele miejscowości. Rawicz wyróżnia się na tle innych miast ze względu na dużą aktywność osób zaangażowanych w historię miasta. Spacerowicze przeszli ulicami Adama Olbrachta Przyjemskiego, Kadecką aż do szpitala, dalej Grota Roweckiego i Józefa Piłsudskiego do ZUS-u, by zakończyć swoją podróż na plantach. Podczas tej dwugodzinnej przygody zostały przybliżone sylwetki wielu ważnych dla gminy osobistości, w tym samego założyciela miasta – Adama Olbrachta. To nie pierwsza, i miejmy nadzieję nie ostatnia taka inicjatywa.