Zawodnicy Rawicza jadą do Hiszpanii!

Zawodnicy Rawicza jadą do Hiszpanii!

To niepowtarzalna okazja dla 15 osób z Rawicza, które obecnie uczą się w szkołach zawodowych. Mają oni szansę na miesięczny staż w Hiszpanii. To okazja, dzięki której nie tylko poprawią swoje umiejętności językowe, ale przede wszystkim zobaczą, jak zawód do którego się przygotowują wygląda w praktyce. Termin wyjazdu planowany jest na wrzesień tego roku. Miejmy nadzieję, że sytuacja pandemiczna w kraju i na świecie nie przeszkodzi tym ludziom w realizacji swoich marzeń i planów.

Kim są uczniowie, o których mowa?

To młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Obecnie kształci się w zawodach: technik mechanik, technik teleinformatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista i technik budownictwa. To osoby wytypowane ze względu na wysokie oceny oraz swoje predyspozycje. W sumie staż w Hiszpanii dotyczy 15 uczniów, którzy od dłuższego czasu uczęszczają na zajęcia językowe z hiszpańskiego. Prowadzi je Anna Skocz, pracująca na co dzień w fundacji „Educational Trip”.

Skąd pomysł na tego rodzaju praktyki?

To część programu „Europejskie praktyki – rozwój zawodowy uczniów” realizowanego ze środków programu operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój”. Grupa wspomniana powyżej ma wyjechać na czterotygodniowe praktyki do Saragossy. Inicjatywa jest wspaniałą okazją do poznania nowego kraju, jego kultury a także pracy na wybranych stanowiskach w międzynarodowym zespole. Trzeba przyznać, że taka okazja nie zdarza się zbyt często więc dobrze trzymać kciuki za rawicką młodzież, aby plan doszedł do skutku