Pieniądze dla gminy Rawicz

Pieniądze dla gminy Rawicz

Dofinansowanie dla wielu gmin jest sprawa kluczową. Dzięki rządowym pieniądzom wiele miejscowości ma szanse poprawy infrastruktury, czy zainwestowania w rozwój miasta. Dlatego w momencie uzyskania takiej formy „pomocy” władze miasta są zwykle po prostu zadowolone. Nie inaczej jest w przypadku gminy Rawicz, która otrzyma dofinansowanie od rządu do budowy drogi. Nowa jezdnia ma przebiegać od ronda do stacji PKP. To inwestycja, która z pewnością wpłynie na komfort przemieszczania się mieszkańców i turystów. Radość trwa.

Budowa nowej ulicy biegnącej wzdłuż obecnej już alejki spacerowej łączącej ul. Piłsudskiego z ulicą Dworcową zaplanowana jest na początek przyszłego roku. Gmina Rawicz uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 778 tys. zł. Pieniądze pochodzą ze środków rządowych. Sam pomysł został zaproponowany przez Grzegorza Kubika już na etapie budowy tunelu pod torami kolejowymi. Wcześniejsze ustalenia nie przewidywały bowiem takiego rozwiązania. Zadanie zrealizowane przy współpracy z PKP usprawniło ruch, bowiem wykonany został już zjazd od ul. Piłsudzkiego aż do dworca kolejowego w Rawiczu. Na tym etapie ostatnim krokiem inwestycji zamykającej cały projekt jest więc wyłącznie zbudowanie drogi na tym odcinku.

Istotny dla mieszkańców projekt i… pieniądze

Aby osiągnąć wymarzony cel gmina postanowiła złożyć wniosek w ramach rządowych funduszy. Dzięki nim otrzyma finalnie 778 tys. złotych. To w zupełności pozwoli na wybudowanie drogi z nawierzchni bitumicznej o łącznej długości 244 m wraz z przynależącym chodnikiem z kostki brukowej. Co ważniejsze, projekt zakłada również obecność miejsc postojowych. Ich liczba ma wynieść 64 miejsca, w tym trzy dedykowane osobom niepełnosprawnym.