Miejski plan rozbudowy parkingów na wydzierżawionym terenie PKP

Miejski plan rozbudowy parkingów na wydzierżawionym terenie PKP

Władze lokalne podjęły decyzję o wydzierżawieniu działki o powierzchni około 400 metrów kwadratowych od PKP. Ten krok ma na celu stworzenie nowych miejsc parkingowych, które są pierwszym, ale nie ostatnim elementem planu rozbudowy terenu należącego do gminy. Docelowa wizja zakłada przejęcie całkowitej kontroli nad gruntami rozciągającymi się od tunelu aż do stadionu, z wyjątkiem tych, które są własnością PKP.

Dyskusje dotyczące problemów związanych z parkowaniem w pobliżu dworców PKP trwają już od kilku miesięcy. Ten obszar jest szczególnie oblężony ze względu na duże natężenie pojazdów – wielu mieszkańców powiatu korzysta z tego miejsca jako punktu tranzytowego na swojej drodze do pracy. Dotychczasowym, tymczasowym rozwiązaniem były miejsca parkingowe utworzone na opuszczonym terenie po starych ogrodach działkowych. Niestety, ten obszar jest przeznaczony pod wiele inwestycji i wraz z rozpoczęciem budowy nowego przedszkola, liczba dostępnych miejsc została znacznie ograniczona. W rezultacie, wszystkie miejsca przy ulicach Lecha i Marii Kaczyńskich również są zapełnione. Te miejsca w przyszłości będą głównie wykorzystywane przez rodziców, którzy dowożą swoje dzieci do przedszkola.

Decyzja o dzierżawie terenu to dopiero początek. Samorząd kontynuuje dyskusje z PKP na temat pozyskania nieużytków, które rozciągają się od tunelu kolejowego w kierunku stadionu (wyłączając nieruchomości odnowione przez PKP). Podczas marcowej konferencji prasowej, burmistrz Grzegorz Kubik przekazał pozytywne informacje w tej sprawie.

– Ustaliliśmy już szczegóły umowy dotyczącej dzierżawy terenu należącego do PKP, który znajduje się między dworcem a tunelem. To daje nam możliwość przeprowadzenia inwestycji, która polega na utwardzeniu tego terenu i stworzeniu dodatkowych miejsc parkingowych dla podróżnych – poinformował Kubik.