Szczególny kalendarz w Jutrosinie

Szczególny kalendarz w Jutrosinie

Kreatywne życie na emeryturze

Życie po sześćdziesiątce jest nudne? Coraz więcej klubów seniora i programów skierowanych do tej właśnie grupy wiekowej przeczy takim utartym powiedzeniom.

Seniorzy stawiają na aktywność, na edukację i uczenie się nowych umiejętności. Współcześni seniorzy lubią się spotykać, integrować, spędzać kreatywnie i wspólnie czas – pozwalać sobie na to, na co nie mieli czasu, gdy byli młodsi i pochłaniały ich obowiązki rodzinne oraz zawodowe.

Prawdziwy boom przeżywają np. uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniora i inne inicjatywy, które potrafią wydobyć ze starszych ludzi całe pokłady… młodości, a właściwie młodej energii, która tylko czekała na to, żeby dać jej szansę na wyrażenie się, również w formie artystycznej.

Zajęcia proponowane przez podmioty działające na rzecz seniorów, takie np. jak Klub Senior+ w Jutrosinie, pozwalają uczestnikom znaleźć w sobie nieodkryte być może przez większość życia pokłady kreatywności.

Wyrazem twórczego zapału seniorów z Jutrosina jest szczególny kalendarz, który wydali.

Wspomnienia, moda i sesja zdjęciowa

Seniorzy z jutrosińskiego klubu zaczęli nowy rok od wysokiego C. Wydali kalendarz! Jest on zwieńczeniem całego sezonu przygotowań, w ramach których mogli przypomnieć sobie swoją młodość, przypadającą na lata 70. i 80. minionego wieku.

Tematem kalendarza nie są tylko wspomnienia, ale również historia, pokazana od strony… mody. Być może współczesnym młodym ludziom wydaje się, że stare, czarno-białe zdjęcia pokazują rzeczywistość w takich właśnie kolorach.

Powszechnie mawiano jeszcze niedawno, że w czasach PRL brakowało w modzie kolorów, odważniejszych fasonów i połączeń różnych form. Nie jest to jednak prawda. Chociaż na co dzień brakowało wielu produktów, to jak wiadomo… potrzeba jest matką wynalazków.

Dzisiejsi seniorzy, a kilkadziesiąt lat temu… młodzi ludzie, wspominają z rozrzewnieniem swoje pomysły na urozmaicenie garderoby, własnoręcznie wykonywane ubrania i dodatki, które z perspektywy czasu wydają się szczególnie cenne.

Wspomnienia i fotografie stały się inspiracją do stworzenia własnej kolekcji, w której następnie seniorzy zaprezentowali się na fotografiach znajdujących się w kalendarzu na rok 2022.