Innowacyjna infrastruktura dla najmłodszych: Nowy żłobek i przedszkole w Rawiczu

Innowacyjna infrastruktura dla najmłodszych: Nowy żłobek i przedszkole w Rawiczu

W Rawiczu wyłaniają się plany na stworzenie nowoczesnego żłobka. Ta inwestycja ma powstać w sąsiedztwie przedszkola, które jest aktualnie w procesie budowy, a jego lokalizacja to obszar około dworca kolejowego. Wszelkie sprawy formalne dotyczące budowy żłobka są już częściowo załatwione przez Urząd, z przygotowanym projektem inwestycji oraz uzyskanym pozwoleniem na budowę.

Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, podkreśla znaczenie tej inwestycji dla społeczności. Jak mówi, priorytetem jest zapewnienie dzieciom optymalnych warunków do nauki i rozwoju. Zależy mu również na tym, by rodzice mogli czuć się spokojni o swoje pociechy podczas pracy. Kubik uważa, że żłobek to inwestycja, której bardzo brakowało w Rawiczu. W ostatnich latach pojawiły się starania o zdobycie funduszy na ten cel. Dzięki lokalizacji żłobka obok przedszkola rodzice będą mieli dostęp do pełnej infrastruktury edukacyjnej dla swoich dzieci w jednym miejscu.

Na realizację budowy żłobka Urząd Miasta otrzymał dofinansowanie w wysokości 2,2 mln zł z funduszy rządowych. Dodatkowo, przedszkole otrzyma wsparcie finansowe na poziomie około 20 mln zł.

Planowany termin rozpoczęcia budowy żłobka to rok 2024. W tym samym czasie, w drugiej połowie obecnego roku, przewiduje się oddanie do użytku przedszkola.