Akcja medyczno-edukacyjna w Rawiczu

Akcja medyczno-edukacyjna w Rawiczu

Zbadaj poziom cukru i ciśnienie

Już 13 maja 2022 r. w Rawiczu odbędzie się po raz kolejny ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic publiczna akcja medyczno-edukacyjna prowadzona przez słuchaczy Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, w ramach którego działa m.in. Medyczne Studium Zawodowe.

Słuchacze szkoły medycznej będą za darmo wykonywać pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.

Akcja będzie trwać kilka godzin – od 10:00 do 16:00. Będzie zatem sporo czasu na to, żeby zdecydować się na udział w niej. Badania, które będą dostępne w ramach wydarzenia są jednymi z najprostszych, ale jednocześnie najważniejszych, dzięki którym można zweryfikować stan swojego zdrowia.

Choć wydaje się, że każdy miał okazję do tego, by je wykonać, nie jest to wcale takie oczywiste, jeśli zwrócimy uwagę na statystyki wskazujące na to, że wiele osób nadal nie jest świadomych tego, iż mogą mieć problem, zarówno z podwyższonym ciśnieniem, jak i cukrem.

Warto się przebadać

Oba badania w łatwy i efektywny sposób wskazują na to jak pod tym względem funkcjonuje organizm. Wszyscy mamy świadomość tego, że zarówno wyższe ciśnienie, jak i poziom cukru mogą prowadzić do wystąpienia wielu powszechnych chorób, które z racji częstego występowania nazywamy cywilizacyjnymi, jednak nadal nie podchodzimy rygorystycznie do wykonywania tego typu badań.

Akcja, taka, jaką zaplanowano w maju w Rawiczu jest doskonałą okazją do tego, żeby się przebadać, ale również uzyskać cenne dla zdrowia informacje, którymi podzielą się organizatorzy przedsięwzięcia.

Badania przeprowadzone zostaną jednocześnie w trzech popularnych lokalizacjach miasta – dzięki temu dostęp do nich będzie łatwy i szybki.

Punkty medyczne zostaną zlokalizowane na Rynku, na Deptaku oraz na Osiedlu Westerplatte.

Zobacz, w jaki jeszcze sposób zadbać o zdrowie, szczególnie wiosną?