Bezpłatny program badania aorty brzusznej

Bezpłatny program badania aorty brzusznej

Skorzystaj z programu Zdrowa Aorta

Ostatnie dwa lata spowodowały liczne reperkusje w służbie zdrowia. Zwalczanie jednej choroby pośrednio przyczyniło się do zaniedbań w „obszarze” wielu innych schorzeń, które nie zawsze były szybko wykrywane, tymczasem wczesna diagnoza w przypadku wielu chorób jest najważniejszym warunkiem ich wyleczenia, bez konieczności narażania zdrowia i życia pacjenta.

Nikogo nie trzeba przekonywać o znaczeniu profilaktyki w zapobieganiu chorobom, ale również ich rozwojowi. Im szybciej wykryta choroba – tym większe szanse na jej pełne wyleczenie.

Wiele osób w ciągu ostatnich dwóch lat unikało kontaktu z lekarzami, nawet jeśli nie było ku temu żadnych przesłanek – niestety, w związku z takim nastawieniem doszło do rozwoju wielu chorób, a nawet tzw. „nadmiarowych” zgonów. Teraz przychodzi czas „nadrabiania” zaległości, czemu ma służyć wiele programów, zarówno ogólnokrajowych, jak i regionalnych.

Jednym z nich jest Wielkopolski Program Zdrowa Aorta, adresowany do mężczyzn zamieszkałych w miejscowościach województwa wielkopolskiego.

Do kogo adresowany jest program?

Program Zdrowa Aorta stworzono z myślą o osobach najbardziej narażonych na wystąpienie istotnych problemów w tym właśnie obszarze. Są to przede wszystkim mężczyźni w wieku 50 – 69 lat i to oni mogą skorzystać z bezpłatnego badania aorty brzusznej.

Jest to proste badanie ultrasonograficzne, bardzo skuteczne w wykrywaniu tak poważnego problemu jak tętniak aorty brzusznej.

Badanie USG precyzyjnie wykrywa niebezpieczne poszerzenie aorty, która jest najważniejszą tętnicą w ciele człowieka i to od jej kondycji zależy właściwe prowadzenie krwi do różnych organów, takich jak ręce i nogi, czy przewód pokarmowy.

Największym problemem związanym z aortą brzuszną, a właściwie jej powiększeniem, jest to, że ta potencjalnie bardzo niebezpieczna przypadłość nie daje żadnych objawów.

Wczesne wykrycie problemu w obrębie aorty brzusznej to najlepszy sposób na uniknięcie stanu bezpośrednio zagrażającego życiu, do czego może dojść w przypadku pęknięcia aorty.

Więcej informacji o badaniu można znaleźć na stronie internetowej programu – ZdrowaAorta.pl.